Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap: a vidéki térségekbe beruházó Európa
Pályázatok 2008. október 18-tól január 10-ig
2009. január 6-án elnökségi ülést, 13-án, 18 órakor közgyűlést tartunk.
Tárgy: a 2009. évi költségvetés elfogadása, illetve beszámoló az ÚMVP III. tengelyes pályázati lehetőségek alakulásáról, a munkaszervezet eddigi tevékenységéről.
Az irányító hatóság döntése értelmében a támogatási kérelmek beadási határideje 2009. január 2-ről 2009. január 10-re módosult.
2008. november 19.
Az irányító hatóság döntése értelmében a támogatási kérelmek beadási határideje 2008. november 30-ról 2009. január 2-re módosult.
2008. november 17.
A Völgy Vidék Közösség Munkaszervezete hivatalosan 2008. november 6-án áll fel és a közgyűlés által megválasztott munkaszervezet vezető alkalamzásba vételével megkezdi munkáját.
A közgyűlésen a pályázati lehetőségekről elhangzott előadás diái: általában a kérelmekről, általános információk, mikrovállalkozások, falumegújítás, turisztika, vidéki örökség.
Figyelem! Az elektronikus feltöltéshez a meghatalmazást a kérelembenyújtást megelőzően legalább tizenöt nappal kell benyújtani, ehhez MVH regisztrációs számmal kell rendelkeznie a szervezetnek, amit postai úton lehet kérni az MVH-tól a G001-es nyomtatványon.
2008. október 18-tól (szombattól) november 30-ig pályázni lehet a következő fejlesztésekre:
Jogerőre emelkedett a Fejér Megyei Bíróság végzése a Völgy Vidék Vidékfejlesztési Közösség Közhasznú Egyesület bejegyzéséről.
A megismételt alakuló közgyűlésen - a bíróság által kifogásolt pontokban javított alapszabályt ismételten elfogadva - újra megalakul a Völgy Vidék Vidékfejlesztési Közösség Közhasznú Egyesület, 45 alapító taggal. Megválasztásra kerülnek az elnökség (elnök, 2 alelnök, 7 elnökségi tag) és a felügyelő bizottság tagjai (elnök és 2 tag), majd a munkaszervezet vezetője, megállapításra kerül az éves tagdíj, és az önkormányzatok biztosítják az alaptőkét.
Az alapszabály elfogadásával 44 alapító tag létrehozza a Völgy Vidék Vidékfejlesztési Közösség Közhasznú Egyesületet, majd megválasztják az egyesület tisztségviselőit, megállapítják a tagdíjat, és az önkormányzatok biztosítják az alaptőkét.
2008. április végére végleges formában elkészült a Völgy Vidék Helyi Vidékfejlesztési Stratégia (2,5 MB, ppt), ill. az annak megfelelő tervezési dokumentum is a tervezést szolgáló központi informatikai felületen.
2008. februárjában 5 helyszínen tartunk fórumot az ÚMVP (3 MB pdf) és a Völgy Vidék Helyi Vidékfejlesztési Stratégia (2,5 MB ppt) megismertetésére a térségben működő vállalkozókkal, civilekkel és a lakossággal, ugyanakkor vártuk projektötleteiket, elképzeléseiket is, hogy mit és kivel együttműködve szeretnének elérni az elkövetkező 5-6 évben a Völgy Vidék térségben.
A kezdeti fórumok időpontjai és helyszínei:
Ercsi | 2008. február 19., 18 óra | Eötvös József Művelődési Ház, Szent István út 12. |
Martonvásár | 2008. február 20., 18 óra | Városháza, Geróts terem, Budai u. 13. |
Vál | 2008. február 21., 18 óra | Polgármesteri hivatal, Vajda János u. 2. |
Etyek | 2008. február 26., 18 óra | Nefelejcs, Német Nemzetiségi Óvoda, Vörösmarty u. 1. |
Alcsútdoboz | 2008. február 27., 18 óra | József Nádor Ált. Isk. és Községi Könyvtár, Szabadság út 105. |
A kezdeti fórumok után folyamatosan tartunk fórumokat és nyújtunk tájékoztatást az ÚMVP és a Völgy Vidék HVS támogatásai, pályázati lehetőségei kapcsán a térségi vállalkozásoknak, civil szervezeteknek, önkormányzatoknak és a lakosságnak. Ezek időpontja és helye, a meghirdetések mellett, az aktuális hírek között is szerepel majd.
A Völgy Vidék Közösség megválasztja a Tervezés Koordináló Csoport vezetőjének Szendrői Júliát (Sze-Lá-Ví Alapítvány, Tordas), helyettesének Grépály Andrást (Tellum Kft., Vál) és a TKCS munkacsoport további 15 tagját, akiknek 120 nap áll a rendelkezésére a HVS elkészítésére.
Tóth Ferencné kézhez kapja az Irányító Hatóság helyt adó határozatát, mely szerint a VÖLGYVIDÉK Helyi Közösség megkapta a lehetőséget hogy a LEADER elvek alapján megírja a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiát (HVS).
A határozat értelmében 10 napon belül ülést kell összehívni a Helyi Közösség tagjainak, melyen meg kell választani a HVS megírásának időszakára a Tervezést Koordináló Csoport (TKCS) vezetőjét, annak helyettesét és a munkacsoport tagjait.
A VÖLGYVIDÉK Helyi Közösség elkészítette és továbbította az Irányító Hatóság felé a 93/2007. (VIII.29.) FVM rendelet 6§ (1) bekezdésben megfogalmazott Stratégiai Vázlatot.
További határozatig a Helyi Közösség elkezdi a Helyi Vidékfejlesztési Stratégia megírásához a szükséges adatgyűjtéseket.
A bicskei és az ercsi kistérség 14 települési önkormányzatának, 21 civil szervezetének és 16 vállalkozójának összefogásával (51 tag) megalakul a VÖLGYVIDÉK Helyi Közösség.
Képviselőnek Vál község polgármester asszonyát, Tóth Ferencnét, két helyettesének pedig Szabó Tamást, Ercsi és Ónody Miklóst, Ráckeresztúr polgármesterét választja meg a közösség.
A regisztrációs időszak második szakaszában még 3 önkormányzat, egy kissebségi önkormányzat, 5 civil szervezet és 7 vállalkozó csatlakozott a közösséghez az alapító tagok egybehangzó szavazata alapján, így 67 tagúra bővült a helyi közösség.
A VÖLGYVIDÉK Helyi Közösség célja, hogy a 2007-2013. közötti idõszakban vidékfejlesztési forrásokat mozgosítson a térségben, a LEADER programon keresztül a településeken élõk bevonásával, megvalósítsa együttes fejlesztési elképzeléseiket: a fenntartható tájgazdálkodást, a gazdaság fejlesztését, az épített- és természeti örökség megóvását, a hagyományõrzést.
Völgy Vidék települései: Alcsútdoboz, Baracska, Csabdi, Ercsi, Etyek, Felcsút, Gyúró, Kajászó, Lovasberény, Mány, Martonvásár, Óbarok, Ráckeresztúr, Tabajd, Tordas, Vál, Vértesacsa.